XX: 29.10.22, Sas Ciampac 2.667

Dolomiti! Udało się jeszcze wkleić długi wkend w górach w tym roku, zajechaliśmy w piątek wieczór do Val Gardeny. Ostatnio sporo się działo, więc nie miałam nawet kiedy zaplanować tras, ale z pomocą przyszła Marysia, która posłała nas przepiękną trasą na Ciampac: absolutny zachwyt nad światem! Bajkowe widoki, ludzie tyle co nic – idealnie 🙂

Po drodze zerkaliśmy na trasę na Piz Boé, na który weszliśmy parę lat temu – i nawet było widać parę osób na zygzaku pod górę!

Pierwsza część trasy szła płasko i w dół – gdyż, jak się później okazało, poszliśmy odwrotnie niż sugeruje opis 😅 https://www.alpenvereinaktiv.com/de/tour/sass-da-ciampac-umrundung/40330543/, ale od stacji wyciągu Forcelles zaczęło się darcie pod górę – w pełnym słońcu… Lato pod koniec października!

Nie byliśmy pewni, czy wejdziemy na Ciampac, czy tylko go okrążymy, bo po ostatnich zarwanych nocach było zmęczenie materiału. Ale, namówiłam M. i wdrapaliśmy się na szczyt – i całe szczęście, bo widoki stamtąd absolutnie zachwycające!

Na zejściu tyle miejsc z powalającym widokiem na Sellę i Piz Boé, że ciężko się powstrzymać od robienia kolejnych zdjęć… Więc się nie powstrzymywaliśmy 😜 Do auta zeszliśmy po 6h, trasa marzenie, absolutna satysfakcja 🥰

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: