XXX: 27.11.2020, Sunset tour Rotwand 1.884

Achhhh, wolny piątunio! a listopadowa pogoda w górach, jak marzenie, zatem wreszcie idziemy na zachód słońca. Coby nie kombinować na powrocie, wybieram Rotwand, bo stamtąd łatwy powrót asfaltem – ale na górę ruszamy przez Taubenstein, coby się ponapawać pięknem trochę dłużej. Już prawie się rozsiedliśmy przy Obere Maxlraineralm, bo widok taki, że tylko się czekać na zachód słońca, ale zamknięte było, więc jednak poszliśmy dalej 😉

Trasa na Rotwand piękna jest, 3 lata temu tu byliśmy i nie miałam w pamięci, że taki mega widok i po drodze, i z góry! Szaleństwo. Po drodze ciepło bardzo, ale na szczycie, jak tylko zaczęło zachodzić słońce, zaraz powiało chłodem… Ale, mieli ubranka, oraz grzane wino, więc chłód niestraszny! Na szczycie przez chwile byliśmy tylko w 3 i ta cisza i kolory zapierają dech w piersiach, zachód słońca to magiczny spektakl jednak.

Z powrotem schodziliśmy częściowo z wyłączonymi czołówkami, tak mocno księżyc oświetlał drogę! Na parkingu przy Spitzingsee przejmująco zimno, ale w aucie czekał termos z ciepłą herbatką 😊 Po drodze korków brak, więc już o 20 byli w domu, dosko dzień!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: