13-14.9.2019, 2 dni w Estergebirge, z noclegiem w Weilheimer Hütte

1.dzień: o 13. start z Oberau (659m) przed 18. w Weilheimer Hütte (1.955m). I jeszcze szybki skok na Krottenkopf, 2.086m – w sumie 1400hM na całość, 11km

2. dzień: przed 9. z Weilheimer Hütte (1.955m), przez Hohe Fricken (1.940m), Ochsenberg i Predigstuhl do Esterbergalm (1.264m) i przez Farchant Walderlebnispfad, z powrotem do Oberau. W sumie 18km i 9h w drodze, z 2 dłuższymi postojami.

Mieliśmy iść do huty z Eschenlohe przez Hohe Kiste, ale było ciasno z czasem, więc wybraliśmy nieco krótsze (teoretycznie) podejście przez Oberau Steig. Trasa mocno pod górę, bez specjalnych widoków – ładnie robi się od 1.500m, po wyjściu z lasu. A najładniej robi się na ostatnim podejściu, obchodząc Bischof: wreszcie widać hutę i cały Wetterstein i Karwendel.

Widok z Krottenkopf przepiękny, w hucie dobre jedzonko, fajne towarzystwo i brak ciepłej wody 😉

Drugi dzień krajobrazowo przepiękny, bo doskonała widoczność i fajne przejście granią Hohe Fricken – mając ciagle przed oczami Wettersteinmassiv z Zugspitzem. Ludzi niewiele, trasa wymagająca dla kolan, ale widoki warte poświęceń!

Ewentualnie zamiast schodzić na sam dół, można z Predigstuhl podejść 400hM na Wank i stamtąd zjechać kolejką – taki był plan, ale po zejściu z Hohe Fricken, człowiek ma już tylko ochotę wyłożyć się na płasko 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: